דף הבית»נדל"ן חו"ל»טיפים להשקעות נדל"ן במרחק של 10,000 ק"מ

טיפים להשקעות נדל"ן במרחק של 10,000 ק"מ

1
שתפו
Pinterest Google+

מרחק גיאוגרפי באופן טבעי יכול להוות גורם לחשש של חוסר שליטה. בין אם זה מרחק מאדם אהוב, עבודה או נכס. יש לנו את הצורך הבסיסי להיות מעורבים בנושאים הקרובים ללבנו. ההרגשה של להיות שם, להיות נוכח מביא אותנו לתחושת ביטחון כדי לדעת ש"הכל בסדר".
לכן, זה לא מפתיע כי משקיעי נדל"ן רבים מרגישים אי נוחות בהשקעה מעבר לים. לפיכך, אם המשקיעים באמת רוצים להצליח בעסק הזה ולהחזיק לטווח הארוך, הם צריכים להתבונן מחוץ לאזור הנוחות שלהם ולהתנהל על פי הכללים של תחום זה.
מצב שוק הנדל"ן אשר נמצא בסביבתכם הקרובה, לא תמיד יהיה ב"אקלים" הטוב ביותר להשקיע בו. אתם עשויים לגלות כי יש אלפי קילומטרים של שוק נדל"ן אחר המספק סיבות כלכליות הנותנות לכם יתרון השקעה גדול יותר. לדוגמה, מחירי הנכסים בפועל במקומות אחרים עשויים להיות נמוכים בהרבה מהשוק שבו הנכם נמצאים כעת, דבר שיסייע משמעותית להגדיל את היקף תיק ההשקעות שלכם במהירות רבה יותר ככל שתתמקדו בשווקים אלו.
אבל איך ניתן להתגבר על החשש הנובע בהשקעה בשווקים רחוקים  גיאוגרפית?

עמי תורג'מן מאופק נדל"ני Horizon Realty מפרט מספר טיפים למשקיע המתחיל בנכסים מעבר לים:

חזקו את עצמכם עם ידע
אחת ההגנות הגדולות ביותר נגד החרדה היא הידע. ידע זה כח.
אם הנכם חוששים להשקיע בשוק אחר, פחות מוכר בשל מרחק גיאוגרפי, התחילו ללמוד עליו, לחקוֹר, צרו קשרים עם משקיעים אחרים שנמצאים שם ותלמדו מהם את תנאי השוק. ניתן לקבל מידע רב  במנועי החיפוש וברשתות החברתיות.
לימדו את הנתונים של השוק, כגון צמיחה של אוכלוסין, מידת הגידול והגיוון בתעשייה, נתוני השכירות, ערך הנכסים, מחירי המכירה, נתונים לגבי ביצועי שוק בעבר והמגמות.בהווה .מידע זה שתאספו יעזור לכם להעריך היכן השוק עומד והאם ישנה יציבות.
עבור משקיע נדל"ן פסיבי, מומלץ להתמקד בשווקים המקוטלגים בעלי אופי אמין ויציב. אלה לא שווקים שיטרידו אותנו מחילופי שלטון פתאומיים או רגולציה לא יציבה וכד'. רק צמיחה יציבה ואמינה.

התחבר עם חברה הנכונה המספקת מכלול שירותים
המפתח לשקט נפשי כאשר משקיעים בשוק הנדל"ן מרחוק, היא שותפות עם החברה הנכונה. זה לא קל כמו שזה נשמע. אתם צריכים "בית" שייתן מענה לכל צורך שיתעורר מבלי להתרוצץ מספק שירות אחד לשני. בחברת אופק נדל"ני נותנים את השירות הזה עבור משקיעים המעוניינים בנכסים בארה"ב.
כדי לקבל באמת שקט נפשי כשמשקיעים מעבר לים, יש לשים את הדגש בהתקשרות עם חברה עם האנשים הנכונים, אשר יספקו שירות מקצועי ואדיב, עם ניסיון מוכח ומיומנות בתחום והכי חשוב, זה לא רק לנהל עבור את הנכס, אלא לדעת לבחור את החברה אשר תוכל להגדיל עבורכם את ההשקעות שלכם.

יחסי עבודה עם ערך מוסף
לאחר שזיהיתם חברה שאתם בוטחים לעבוד איתם, יש לשמר ולטפח את מערכת היחסים. עליכם לוודא כי ההתקשרות עם צוות ניהול הנכס שלכם הם מטעם החברה ולא הועבר לניהול על ידי גורם שלישי. אם אתם חולקים עם השותפים שלכם לדרך את התכנון האסטרטגי שלכם, הם יוכלו לעזור לך טוב יותר כיצד לזהות את המאפיינים הנכונים שיתאימו לתיק ההשקעות שלכם.

הרשו לעצמכם להירגע. אם תדאגו להיות יסודיים ואחראים בבחירת השותפים שלכם להצלחה, יהיה לכם  מעט מאוד לדאוג בשוטף. אל תיתנו לפחד לשתק אתכם ולהחזיק אתכם רחוק מן ההזדמנויות שיכולות להיות שלכם

עמי תורג'מן, מייסד ובעלים אופק נדל"ני

קבלו את חוסר השליטה שלכם
לסיכום, כמשקיע נדל"ן – לא תמיד תהיה לכם שליטה על כל הפרטים הקטנים בתהליך. בזמן שאתה עובד על תכנון האסטרטגיות שלכם, פעולות היום יום פשוט לא תמיד תלויות בך, וזה בסדר.
אין צריך לדעת הכל וגם לא צריך לעשות הכל. ברגע שיובן לכם שלא צריך לשלוט או לטפל בכל דבר, תוכלו לחוות את ההשקעה בתחום הנדל"ן כהרבה פחות מלחיצה.
הרשו לעצמכם להירגע. אם תדאגו להיות יסודיים ואחראים בבחירת השותפים שלכם להצלחה, יהיה לכם  מעט מאוד לדאוג בשוטף. אל תיתנו לפחד לשתק אתכם ולהחזיק אתכם רחוק מן ההזדמנויות שיכולות להיות שלכם וכך תוכלו ליצור לכם ולבני משפחתכם הכנסה פסיבית קבועה שתיתן לכם ביטחון כלכלי.

עמי תורג'מן – יזם ומשקיע נדל"ן בארה"ב החל משנת 2010. בעל נסיון עשיר באיתור וניהול נכסים מניבים בארה"ב ומרצה במכללות על נדל"ן בארה"ב. מהנדס תעשיה וניהול ומבצע פרוייקטים בינלאומיים כבר מעל 12 שנים.

מייסד ובעלים של חברת   אופק נדלנ"י- Horizon Realty השקעות נדל"ן בארה"ב 

לכתבה הקודמת

עוד לא תמ"א המלאכה

הכתבה הבאה

פיתוח שיטה ייחודית לבנייה בתמ"א 38